петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Украинските сили заземаа полициска станица во Луганск

ukraina-vojna-02

Последни вести

Украинските сили ја заземаа полициската станица во Луганск, соопштија украинските власти.

Луганск, градот кој се напѓа на границата со Русија, од април е под контрола на бунтовниците.

Андреј Лисенко, портпаролот на војката, соопшти дека во последните 24 часа забелеажн е транспорт на оружје од Русија во Украина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести