петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украл мобилни телефони во вредност од над 200 илјади денари

kradec

Поврзани вести

Ограбена продавница на „Македонски телеком“ АД – Скопје.

Крадецот одзел мобилни телефони и УСБ приклучок, причинувајќи материјална штета од 244.730 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести