петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Украл обетки од уши на шестгодишно девојче

obetkiiii

Поврзани вести

Прилепчанец украл обетки од уши на шестгодишно девојче. Кривична пријава е поднесена против 27 – годишниот А.А.(27) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво“ и „тешка кражба“ на дрзок начин.

Украл обетки од уши на шестгодишно девојче

Украл обетки од уши на шестгодишно девојче

Пријавениот во петокот со употреба на физичка сила извршил разбојништво над шестгодишно девојче при што и одзел златни обетки.

Три дена подоцна, односно во понеделникот пријавениот искористувајќи ја приликата додека оштетената Д.Д. стоела на ул. „Тризла“, насилно и ги одзел обетките од ушите.

Најчитани вести