понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Украл пари, мобилен и документи па го претепал ограбениот

krazba

Поврзани вести

Дваесет и седумгодишниот Ф.Ш. од Скопје доби кривична пријава бидејќи извршил разбојништво и од  С.П. одзел пари, мобилен и лични документи.

По одземањето на околу 22.000 денари, на ограбениот му нанел тешки телесни повреди. Од страна на судија во претходна постапка на пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести