вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Украле сеф од пошта, а во него само 300 денари

Крадците рано утрово насилно ја отвориле влезната врата од поштата, без притоа да знаат дека во големиот поштенски сеф има само 300 денари. Крадците, кои веројатно биле тројца, потоа го изнеле сефот и заминале.

sef

Поврзани вести

Сеф во кој имало само 300 денари е украден утрово од поштата на улица Коце Металец во скопската населба Железарница, извести МВР.

Крадците рано утрово насилно ја отвориле влезната врата од поштата, без притоа да знаат дека во големиот поштенски сеф има само 300 денари. Крадците, кои веројатно биле тројца, потоа го изнеле сефот и заминале.

Полицијата им порачува на крадците да не го оштетуваат сефот, туку да го вратат, бидејќи станува збор за многу мала сума пари.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести