сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Улица Бутелска без вода

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект на водоводната мрежа од 14:45 часот, па се до отстранување на дефектот без вода се корисниците на улица Бутелска број 21/1 во општина Бутел.

вода_во_чешма

Последни вести

Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека поради дефект на водоводната мрежа од 14:45 часот, па се до отстранување на дефектот без вода се корисниците на улица Бутелска број 21/1 во општина Бутел.

Од претпријатието додаваат дека екипите работат на терен на отстранување на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести