вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Улиците „Цица Поповиќ“, „Светозар Марковиќ“ и „Никола Карев“ без вода

vodovod1

Поврзани вести

Поради дефект на водоводна мрежа на улица „Цица Поповиќ“ број 1 без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците „Цица Поповиќ“, „Никола Карев“ и „Светозар Марковиќ“ од 12 часот па се до санирање на дефектот.

Поради изведување на приклучок на улица Прашка број 40 без водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од истоимената улица од 12:15 часот па се до изведување на приклучокот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести