понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ултрасите на Бастија направија хаос по поразот од ПСЖ

Навивачите на Бастија направија штета од преку еден милион евра по инцидентите кои ги предизвикаа, откако нивниот тим загуби дома од Париз Сен Жермен со 0:2.

Ултрасите на Бастија направија огромна материјална штета - причина е поразот од ПСЖ

Ултрасите на Бастија направија огромна материјална штета - причина е поразот од ПСЖ

Поврзани вести

Како што пренесуваат француските медиуми, разгневените хулигани во Бастија предизвикале пожар во банка чии канцеларии се наоѓаат во близина на клупскиот стадион и направиле огромна материјална штета.

По поразот од парижаните, Бастија моментно е 15-то пласирана на табелата со десет освоени бода на исто толку одиграни натпревари.

Најчитани вести