понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Умерен интензитет на сообраќајот на патиштата

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

Tabanovce_avtopat_0_0

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На  граничните  премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Поради високите температури препорачуваме патување во раните утрински и вечерни часови. Правете почести одмори и конзумирајте повеќе безалкохолни пијалоци.

Најчитани вести