недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Умерен земјотрес го погоди Измир

Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтерова скала е регистриран денеска во турскиот округ Измир, соопшти турската Дирекција за управување со кризи и вонредни состојби

g_zemjotres-skala

Последни вести

Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтерова скала е регистриран денеска во турскиот округ Измир, соопшти турската Дирекција за управување со кризи и вонредни состојби, пренесе МИА.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Епицентарот на потресот се наоѓал во околината на градот Урла, со жариште на длабочина од 17,6 километри под површината на земјата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести