понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Умерен земјотрес го погоди островот Кефалонија

gzemjotres-skala_1

Последни вести

Земјотрес со итнензитет од  4,8 степени според Рихтеровата скала беше регистриран кусо по полноќ во морето северно од гратчето Аргостоли на грчкиот остров Кефалонија, соопшти МИА.

Земјотресот бил на длабочина од 11 километри, а тој бил почувствуван во градот Патра и во други области на полуостровот Пелопонез, како и на островот Закинтос.

Нема податоци за евентуални жртви или за причинета материјална штета.

Најчитани вести