петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

Умерен земјотрес во Јанина

Умерен земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала ноќеска, 23 минути по полноќ, е регистриран во реонот на грчкиот град Јанина.

133395964

Поврзани вести

Според грчките сеизмолози, се работи за вторичен потрес и не постои причина за загриженост.

Земјотресот, кој бил почувствуван и во поширокиот регион на Епир, Крф и Лефкада, бил на длабочина од 10 километри под површината на земјата.

Најчитани вести