среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Умерено облачно со краткотраен дожд

vreme

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со слаб, а во западните делови умерен, повремено засилен ветер од западен правец. Попладне ќе има зголемување на облачноста со локален краткотраен дожд.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 11 степени, а дневната од 19 до 26 степени.

Во Скопје облачно со слаб ветер од северозападен правец. Попладне ќе има зголемување на облачноста со услови за краткотраен слаб дожд.

Утринската температура ќе биде 8, а дневната ќе достигне до 22 степени.

Под влијание на многу топла воздушна маса од југ, во почетокот на работната седмица ќе има значителен пораст на температурите, особено од вторник.

Најчитани вести