петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Умерено облачно со малку сонце, попладне дожд

Облачно време со температура до 15 степени

sonce suma

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди, а во попладневните часови ќе биде нестабилно со врнежи од дожд. На планините над 1300 метри се очекуваат врнежи од снег.

Утринските температури од минус три до шест, додека дневните температури ќе бидат од седум до 15 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 13-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести