четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Умерено облачно со сончеви периоди и температура до 17 степени

Умерено облачно со сончеви период и ветер

esen vo skopje

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди.

Се очекува да дува јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветер.

Утринските температури ќе се движат од нула до шест степени, а дневните од девет до 17 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 15-от степен.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести