Македонија

Умерено облачно со малку сонце, попладне дожд

Умерено облачно со малку сонце, попладне дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови се можни врнежи од дожд во западните и северозападните делови од земјата.

Утринските температури се од минус еден до шест степени, додека дневните ќе се движат од осум до 17 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 13-от степен.