петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Умерено облачно со малку сонце, попладне дожд

Умерено облачно време со температура до 17-от степен

sonce silno

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови се можни врнежи од дожд во западните и северозападните делови од земјата.

Утринските температури се од минус еден до шест степени, додека дневните ќе се движат од осум до 17 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со максимална дневна температура до 13-от степен.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести