четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Умерено облачно време со малку сонце и температура до 13 степени

Умерено облачно време со малку сонце и температура до 13 степени

sonce esen

Поврзани вести

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно време со сончеви периоди.

Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд во западните и северозападните предели.

Утринските температури ќе се движат од минус четири до четири, а дневните од пет до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 11 степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести