недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

УМС ги повика младите за спортуваат

martin-umss

Последни вести

Започна турнирот во одбојка на песок.

Вчера беше означен стартот на натпреварите во кои ќе се “судрат“ партиските подмладоци.

Целта е да се пренесе порака дека кај младите треба да се внесе идејата за здрав живот и спортување.

-Како допломиран професор по физичко и здравствено образование и македонски репрезентативец во карате, можам да кажам дека децата одлично земаат замав и се приклучуваат во спортот. Голем дел од нив сакаат да ги следат стапките на познатите спортисти и да создадат свои кариери, рече Мартин Несторовски, претседател на Комисија за спорт при Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ.

ums-odvbojkaaa

Подмладокот на владејачката партија порачува дека сите идеологии на партиите се надвор од терените

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести