среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

УМС на ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува да засмејува

unija

Поврзани вести

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ која секоја година организра настани по повод овој ден, а со цел да потсети на лагите на СДСМ, годинава  нема да го стори  тоа.

„Овој пат не правиме никаков настан бидејќи настаните и настапите на СДСМ говорат за себе. Доволно се комични. Оваа година, овој ден и целиот овој месец граѓаните имаат можност да ги гледаат лагите на СДСМ на нивните митинзи и да ги читаат на нивните медиуми. Шеќеринска, Пендаровски и Заев, СДСМ ни ги претставува за нови лица. Ова е најголемата и најсмешната лага за оваа година“, се вели во соопштението на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ..

Оттаму додаваат дека овој ден им го посветуваат на СДСМ, со охрабрување да продолжат да засмејуваат, затоа, како што велат, 1 април за СДСМ ќе трае до 27 април.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести