сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Унгарец уапсен на скопскиот аеродром

Ноќеска во 00.10 часот на скопскиот аееродром „Александар Велики“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето A.J. (20) од Р.Унгарија евидира со мерка „A“ (Апси).

лице

Поврзани вести

Истиот е приведен во полициската станица на тој граничен премин, по што во 01.50 часот е предаден на полициски службеници од ПС Карпош за понатамошна постапка.

Најчитани вести