четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Унгарската снимателка најави тужба за мигрантот што го сопна и за „Фејсбук“

Унгарската снимателка, Петра Ласло најави тужба за мигрантот што го сопна и за „Фејсбук“.

snimatelka

Поврзани вести

Унгарската снимателка, Петра Ласло најави тужба за мигрантот што го сопна и за „Фејсбук“.

Ласло предизвика гнев во светот откако на видео-снимка беше забележано како сопнува беспомошни бегалци, во интервју за руски весник најави тужба за еден од бегалците како и за социјалната мрежа „Фејсбук“.

Таа вели, „Фејсбук“ не ги тргнал заканувачките пораки упатени до неа и спротивно на тоа, ги забранил групите формирани за да и дадат поддршка.

Ласло најави тужба…

Најчитани вести