сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Унгарски параглајдерист паднал во крушевско

paraglajderist

Поврзани вести

Триесет и тригодишен Унгарец кој летал со параглајдер изгубил контрола и паднал во атарот на селтоо Острилци крушевско.

Тој бил пренесен во Клинички центар Битола, каде што му се констатирани тешки телесни повреди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести