недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, организира бесплатни здравствени прегледи

doktori-610x400

Поврзани вести

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ ОК Гази Баба организира бесплатни здравствени прегледи (мерење притисок и мерење на шеќер во крвта) како и давање на бесплатни здравствени совети за заштита од топлотен удар.

Бесплатните прегледи ќе се оддржат на ден 09.08.2014 година (сабота) во 10:30 часот во Кино Маџари (домот за згрижување на стари лица) во населба Маџари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести