четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Уништена бистата на херојот Чеде Филиповски-Даме во Гостивар

Непознати лица ја откорнале и турнале на тревникот бистата на народниот херој Чеде Филиповски-Даме.

mvr

Поврзани вести

Бистата на народниот херој Чеде Филиповски-Даме вчера била откорната од дворот на средното училиште во Гостивар.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера се случил инцидет во двор на средното економска училиште во Гостивар на улицата Живко Брајковски.

Непознати лица ја откорнале и турнале на тревникот бистата на народниот херој Чеде Филиповски-Даме.

Полицијата  презема мерки за пронаоѓање на лицата кои го уништиле споменикот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести