недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уништена цветната фигура паун во паркот „Македонија“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Последни вести

Во неделата во вечерните часови во Паркот Македонија на булеварот Теодосиј Гологанов, дежурните работници на ЈП„Паркови и зеленило“ констатирале големи оштетувања на цветната фигура паун. Од цветната фигура, односно од делот на опашката на паунот, бил украден цветниот расад, а исто така недостигала и земјата во којашто  беа засадени цвеќињата, информира Град Скопје.

Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ вчера ги пополниле празните места со земја, а во наредниве денови ќе засадат нови цвеќиња.

Градот Скопје повторно апелира до граѓаните да не ги оштетуваат цветните фигури и да не ги уништуваат цветните расади коишто ги красат парковите и зелените површини низ градот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести