петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 1

Уништени 1.450 килограми марихуна

Околу 1.450 килограми марихуна во процес на сушење албанската полиција открила во поранешни магацински простории во Мамурас.

уништи

Поврзани вести

Во акцијата се запленети автоматска пушка, Клашњиков, рачна граната, воена муниција, вентилатор, двоглед, безбедносна камера и други апарати во функција на процесот за сушење на ова наркотично растение.

– При контрола во стар магацин во Мамурас во сопственост на лицето Ѓенош Вукани, а земен под наем од страна на лицето Л.М. беа запленети и уништени со палење 1.450 килограми марихуана во процес на сушење и преработка. Упасени се шест лица на возраст од 18 до 67 години, сите од Мамурас, а по лицето Л.М. се трага, стои во полициското соопштение.

Во акцијата учествувале 250 припадници на полицијата, вклучувајќи ги и специјалните полициски единици.

Албанската полиција продолжува со зајакната динамика во откривањето и уништување на насади со марихуана.

Во акција, во Скадар, 150 припадници на единицата за брза интервенција откриле и уништиле 6.555 стебла марихуана засадени на три парцели.

Најчитани вести