петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе добие сертификат за применување на систем за управување согласно ИСО 9001:2008

Универзитетот Гоце Делчев од Штип ќе добие добие сертификати за применување на систем за управување во согласност со стандардот ИСО 9001:2008.

univerzitet goce delcev

Поврзани вести

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, денеска во Ректоратот на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, ќе присуствува на свеченоста на која Универзитетот ќе добие сертификати за применување на систем за управување во согласност со стандардот ИСО 9001:2008.

Имено, сертификатите ќе ги доделат две сертификациони тела, меѓународното тело – TUV NORD и националното тело МКД Сертификат во АМ ЦЕРТ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести