сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 33

Универзитетскиот професор Беличанец со морбидна објава за Груевски

Tito-Belichanec

Поврзани вести

Универзитетскиот професор од Правниот факултет Тито Беличанец на социјалната мрежа Фејсбук со мордибна објава го прикажа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски како починат.

-Ајде уште малку. Преживеавме години, за иште еден месец во кој ДУИ „ќе анализира“ кој е интересот на граѓаните Албанци нема проблем, пишува професорот Беличанец.

belicanec

Универитетскиот професор кој застанува во одбрана на СДСМ, многу пати досега преку социјалните мрежи упатувал закани и навреди кон неистомислениците. Високи партиски функционери на ВМРО-ДПМНЕ се честа мета на навреди од страна на професорот Беличанец кој освен што треба да ги едуцира студентите, треба да ги учи и на етика и морал.

Очигледно моралот и етиката го напуштиле универзитетскиот професор кој со морбидни објава, закани и навреди застанува во одбрана на СДСМ и Зоран Заев.

Најчитани вести