четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Упатство за секс во тесни места

naslovna111-403x250

Поврзани вести

Ако сакате да пробувате нови работи, егзебиционисти сте и не се плашите од ризик, сексот на тесни места е вистинска работа за вас. Издвоивме пет помалку незгодни места на кои им фали простор, но за секое од нив има идеална поза која ќе би овозможи да уживате.

Туш кабина

Идеална поза за овој простор е стоечки, така што жената ќе го турне задникот наназад, а мажот ќе ја држи за половината. Жената може да се придржува за ѕидовите на кабината. Вагината во допир со водата може да се исуши, па имајте при рака лубрикант на база на силикон.

Кабина за пресоблекување

Жената нека се поткачи на клупа во кабината за да не и се гледаат нозете. Ако нема клупа, со нозете нека ја обвитка половината на мажот, така што овој ќе ја поткрене. Ова можете да го правите само во кабина клуч.

Лифт

Ова е најризично место за секс. Совет, користете лифт кој вози споро или товарен кој вози поретеко. Или стиснете стоп за да имате време. И овде морате стоечка поза, така што жената ќе ја поткрене едната нога.

Шатор

Водењето љубов во шатор е едно од најдобрите места за секс. Најидеална поза е онаа леганти на страна. Ако сте во близина на друг шатор, треба да бидете потивки.

Автомобил

Едно неодамнешно истражување покажало дека дури осумдесет отсто од испитаниците пробале секс во автомобил.Главно на задното седиште така што освен класичните пози, мажот може да легне на грб, а партнерката да седне врз него, свртена со грб.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести