четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Управните служби на МВР ќе издаваат лични карти и пасоши и утре

maklicnakartivozacka

Поврзани вести

Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека Управните служби при МВР на територијата на цела држава, утре ќе работат на издавање на лични документи – лични карти и патни исправи, во периодот од осум до 20 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести