петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ураган во Мексико, загина едно лице

Ураган во Мексико, загина едно лице

Ураган во Мексико, загина едно лице

Поврзани вести

Силен ураган во Мексико, загина едно лице, а петмина се повредени. Ураганот Долорес е од прва категорија и го погоди западниот дел на Мексико.

Обилни дождови има во 16 општини на мексиканската сојузна држава Вера Круз.

Ураганот Долорес се наоѓа над Тихиот Океан на околу 360 километри од брегот на државата Халиско и се движи кон запад со брзина од 2,5 метри во секунда.

Најчитани вести