четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Ураганот „Артур“ удри во Северна Кореја

Ураганот „Артур“ ја погоди Северна Каролина со брзина од сто километри на час, со што го доситгна второто ниво од пет нивоа на скалата на опасност

images (1)

Последни вести

Ураганот „Артур“ ја погоди Северна Каролина со брзина од сто километри на час, со што го доситгна второто ниво од пет нивоа на скалата на опасност, пренесоа медиумите.

Иако не се очекува да направи поголеми проблеми, ураганот ги поремети  плановите за 4-ти јули.

Туристите и дел од локалните жители ги напуштија градовите каде што беше наредена задолжителна евакуација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести