среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Ураганот Изел пристигна на Хаваите

80eddf5b81e91f96d0bdb45b5e379e2a

Поврзани вести

УЈраганот Изел денеска ги зафати Хаваите и донел силен ветер од кој се откорнати дрвја и е предизвикан прекин во снабдувањето со електрична енергија.

Повеќе од 1.200 лица се засолните во скривниците на Големиот остров, соопштуваат локалните медиуми.
Силниот дожд и ветер ги погодија и Источните Хаваи, од областа Пуна до градот Хило.

Хавајската електродистрибуција соопшти дека околу 5 илјади домаѓинства остаа без електрична енергија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести