петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Ураганот Кристина го погоди Мексико

mexicowide-fdadd742c40a1001ad0a9f1c4fea38feecd89720-s40-c85

Поврзани вести

Тропската бура Кристина премина во ураган и го погоди југозападниот дел на Мексико.

Кристина со себе носи ветар со брзина од 120 километри на час, полека се движи во правец кон запад и се очекува дека ќе зајакне во следните 48 часа.

Центарот за урагани соопшти дека ураганот погодил области во јужнот, централниот и југозападниот дел на Мексико.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести