среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 24

ВИДЕО: Моментот на уривањето на патничкиот авион на „Флај Дубаи“

На видеото се гледа точниот момент од трагичната авионска несреќа. Авионот од типот Боинг 737 се урна во Ростов Русија, а моментот од падот беше забележан на безбедносните камери.

flaj-dubai

Поврзани вести

На видеото се гледа точниот момент од трагичната авионска несреќа. Авионот од типот Боинг 737 се урна во Ростов Русија, а моментот од падот беше забележан на безбедносните камери.

Во несреќата загинаа сите 62 патници и 7-те членови на екипажот. Авионот полета од Дубаи, а се урна при слетувањето, по вториот обид.

Како причина за несреќата се наведуваат лошите временски услови.

Flydubai Boeing crash in Russia kills all 62 on boardFlyDubai #FZ981 plane crash FIRST VIDEO: Moment Boeing-737 crashes in Rostov-on-Don caught on CCTVREAD MORE: http://on.rt.com/77eq

Posted by RT Play on Saturday, March 19, 2016

Најчитани вести