петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Урнат авион со над тон кокаин пронајден во Венецуела

kokain

Последни вести

Близу еден тон кокаин откри полицијата во Венецуела по уривањето на мал авион во централниот дел на земјата, јави ТАСС, повикувајќи се на обвинителството.

На местото на несреќата откриени се тела на три лица, кои ја пренесувале шверцуваната стока.

Според истрагата, авионот паднал во четвртокот на територијата на едно од приватните поседи во државата Кохедас.

Засега не е утврдено од каде била доставена дрогата, ниту за каде била наменета.

 

Најчитани вести