четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Уште 113 случаи на МЕРС регистрирани во Саудиска Арабија

Бруцелоза во Бугарија

Бруцелоза во Бугарија

Поврзани вести

Нови 113 случаи на блискоисточниот респираторен синдром МЕРС, со што бројот на бројот на оваа болест во земјата се искачи на 688 лица.

Бројот на смртните случаи од заболувањето е зголемен на 282 лица во однос на досегашните 190, се наведува во соопштението на саудиското Министерство за здравство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести