недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Уште 15 нови наслови од проектот „Превод на 1.000 стручни и научни книги“ ќе добијат своја промоција

Промоција на уште 15 нови наслови.

promocija gruevski ristovski knigi

Поврзани вести

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, денеска ќе присуствува на промоција на 15 нови наслови од проектот „Превод на 1.000 стручни и научни книги“.

Настанот ќе се одржи денеска во 13 часот во читалната „1.000 книги“.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести