среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Уште еден Албанец од Македонија загина во Сирија

baskim

Поврзани вести

Уште еден Албанец од Македонија загина во војната во Сирија. Станува збор за дваесет и тригодишниот Башким Бела од Скопје.

До сега околу 20 Албанци од Македонија, Кососо и Албанија загинале на војната во Сирија.

Има информаци дека илјадници Албанци војуват во Сирија против Асад.

Фото: Алмакос

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести