петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Уште еден Албанец од Скопје загина во Сирија

isisisisisis

Последни вести

Во борбите во Сирија и Ирак животот го загуби уште еден Албанец од Скопје.

Како што пренесуваат албанските медиуми во земјата, станува збор за 35-годишен скопјанец кој беше дел од групата борци од Македонија кои што заминале да војуваат во Сирија и Ирак.

Се дознава дека сега веќе загинатиот учествувал во војната во Косово и Маакедонија во 2001 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести