сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Уште еден доказ за некоординираноста на СДСМ во Центар

centar-opstina-500

Последни вести

Советниците на СДСМ во општина Центар денес побараа да не се гласа за две значајни точки од дневниот ред.Имено тие не дозволија да бидат распределени средствата од буџетот на општината предвидени за здруженија и фондации.

Ова одлука претходно беше донесена на Комисијата за финансирање и буџет каде мнозинството го има токму советничката група на СДСМ.

Токму за оваа точка сите советници од споменатата советничка група веќе гласаа и се изјаснија позитивно. Со ова уште една се потврди некоординираноста во самата коалицијапредводена од СДСМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести