петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Уште еден хотел ќе се издигне кај преминот „Богородица“

На парцелата кај локалитетот Милци, со површина од 16.064 квадратни метри, инвеститорот ќе изгради хотелски комплекс. Објектот ќе се простира на површина од околу 72.000 квадратни метри и ќе се издигне најмоногу до десет ката.

princes

Последни вести

Компанијата „Принцес груп“, која пред четири дена ја купи градежната парцела кај граничниот премин Богородица, вчера уплати 23,2 милиони денари, односно 375.000 евра, за земјиштето, објави  „Мета“.

На парцелата кај локалитетот Милци, со површина од 16.064 квадратни метри, инвеститорот ќе изгради хотелски комплекс. Објектот ќе се простира на површина од околу 72.000 квадратни метри и ќе се издигне најмоногу до десет ката. Во рок од една година треба да се обезбеди одобрение за градење, а изградбата треба да заврши најдоцна 10 години по добивањето градежна дозвола.

„Принцес груп“ е сопственик на хотелот „Рамада плаза“ и на казиното „Принцес“, кои се наоѓаат во непосредна близина на продадената локација, на спротивната страна од автопатот што води кон граничниот премин Богородица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести