петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Уште еден македонски државјанин загина во војните на Блискиот исток

is

Последни вести

Дваесетичетиригодишниот Садик Џемаили од гостиварското село Здуње загинал во војните на Блискиот Исток борејќи се на страната на „Исламската држава“, објави ТВ Алфа.

Тој од Македонија заминал во септември минатата година, преку граничниот премин Ќафасан.

Најчитани вести