недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Уште еден полицаец загина во Куманово

policajciiiii

Последни вести

Уште еден припадник на безбедносните сили загина во вчерашната престрелка во Куманово, објави „24 Вести’.
Шестиот полицаец им подлегнал на повредите на скопските клиники. Акцјата на полицијата во Дива Населба во Куманово е се уште во тек.

Жарко Кузмановски (32) од Брвеница, Сашо Самоиловски (32) од Тетово и Ненад Серафимовски (28) од Зубовце,  Исамедин Османи, Бобан Ивановиќ и Горан Илиевски се шестмината бранители кои го дадоа својот живот за Македонија.

Најчитани вести