петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Уште еден политичар се повлече поради корупцискиот скандал во Турција

turcija

Поврзани вести

Уште еден политичар од владејачката „Партија на правдата и развојот“ објави дека се повлекува од функцијата поради корупцискиот скандал,односно поради истрагата за корупција и мито во високите ешалони на власта, пренесе „АФП“.

Хасан Хамит Јилдирим ја критикуваше Владата за притисок врз судскиот систем во однос на истрагата за корупција од страна на премиерот Реџеп Таип Ердоган.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести