Македонија

Уште еден сончев ден со температура до 13 степени

Уште еден сончев ден со температура до 13 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерен ветер.

Температурите ќе се движат од шест до 13 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седум степени.