сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Уште една бомба пронајдена во дворот на УКИМ

fakulteti2-500

Поврзани вести

Полициските екипи утринава пронашле уште една експлозивна направа која не била активирана во дворот на УКИМ.

Помошник министерот за односи со јавност во МВР, Иво Котевски денес информираше дека по вчерашните две експлозии излезено е на лице место, при што оштетувања и повредени лица нема, а се пронајдени делови од eксплозивна направа во тревникот од паркот, кои се подигнати на натамошно вештачење

Експлозиите во паркот помеѓу Правен и Филолошки Факултет вчера биле пријавени од страна на Агенцијата за обезбедување на имот и лица кои го обезбедуваат Универзитетот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести