петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уште едно лице се бори за живот по вчерашната тешка сообраќајка

soobrakajka

Поврзани вести

Возачот на „Фолксваген Голф“, дваесет и едногодишниот А.Х. се бори за живот по вчерашната сообраќајна несреќа, во која животот го загубија пет лица.

Во „Фиат-тофас“ со скопски регистерски таблици биле три лица кои загинале на лице место. Возачот Делшат И. (38) од Битола, 24-годишниот битолчанец Бесим Р. и 20 годишната девојка Ѓулшан Ф.

Покрај двајцата повредени од „Голфот“ во автомобилот имало уште двајца сопатници кои починале на местото на несреќата, малолетникот Зија А. (17) и 19-годишниот Афип Н., сите од крушевското село Алданци.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести