четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Уште едно македонско возило оштетено во Грција

vozilo-grcija3-520x390

Последни вести

Уште едно возило со македонски таблички завчера било оштетено во Солун.

Прилепчанецот М.Б. пријавил дека на аеродромот во Солун му било извршено оштетување на  левата врата на неговото возило “Форд Мондео” со скопски таблички. Настанот бил пријавен во грчката полиција, но за истото не бил добиен записник.

Најчитани вести