петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Уште едно македонско возило оштетено во Грција

33150

Последни вести

Уште едно оштетено возило на македонски државјанин во Грција.

В.Г. од Струмица вчера на граничниот премин „Стар Дојран“ пријавил дека неговото возило марка „цитроен берлинго 6“ било оштетено во близина на Бутковско езеро во Грција.

Тој случајот го пријавил и во грчката полиција, но за истото не добил Записник.

Со овој нов случај на оштетувања,  бројката на вкупно оштетени возила за оваа година достигна вкупно седум, а досега регистрирани се и тринаесет кражби  на регистарски ознаки, со што забележуваме континуитет на проблеми од ваков карактер со кои мошне често се соочуваат  македонските туристи во соседна Грција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести